Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.02.2019 17:01 (Üye) Soru : Sorum Kira Ödemesi BA gösterilmesi Hakkında Brüt Kira Ödemesi Bankadan 8.775,00 TL olarak 7.020,00 TL Olarak Yapılıyor. 6 Hissedar Var. 3 Aylık Muhtasar vermekteyiz bu şekilde Ödenen Aylık Kiraları Muhtasar hisse oranına göre dağıtarak yazıyoruz. Ödeme Ortak Açılan Hissedar Kira hesabına yapılıyor. Sorum 1-. Ben BA Formuna aylık Olarak Kişi bazında Geçmesede 8.775,00 TL Kirayı Yazacakmıyım. Soru 2- Yazacaksam Hangi TC Kimlik Numarasına yazıcam. Soru 3- Dekontla Bankaya Ödenen Kira İçin Gider Pusulası Tanzim etmeme gerek varmı Varsa Her Mal Sahibi için Tek tekmi Düzenleyecem Gider Pusulasını İyi Çalışmalar.

Cevap : BA formuna bir ortağın kimlik bilgileri yazılarak toplam brüt tutar bildirilir.Banka dekontu dışında ayrıca Gider pusulasının düzenlenmesi gerekmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.