Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.02.2019 13:28 (Üye) Soru : Çalışan personelimiz %44 ile engelli raporu alarak kendisine sgk dan maaş bağlanmıştır. Bizde çalışmasına devam edeceği için sgk çıkışını yapıp sgdp olarak tekrar girişini yaptık ve bu şekilde devam ediyor. Yaptığımız işte bir yanlışlık varmı bu şekilde heray sgdp bildirge tahk.etirriyoruz. Engelli raporu süresi 1 yıl dolduğunda tekrar kontrol edilip devam edecek yada maaşı kesilecek anladığım kadarıyla. Açıklayıcı cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : Engellilere %60 dan daha düşük engelli raporu verilebiliyor bu durumda %40 ile %59 arasında engellilik oranı olanlar erken emekliliği talep edebilirler .Aşağıdaki tablolarda işe başlama tarihi ve orana göre emeklilik şartları bulunmaktadır. Bu şekilde emekli olanların tekrar çalışmaları halinde adlarına SGDP ödenmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.