Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.02.2019 15:07 (Üye) Soru : 2001 yılından beri çalışan personel yönetim kurulu üyeleri ve ortakları aynı olan şirketlerde düzenli olarak alıştı.a şirketinde b şirketinde geçtiğinde , b şirketinden c şirketine geçtiğinde tazminatı vs bütün hakları ödendi.2017 yılının mart ayıda işten çıkarılan personel işten ayrılan personel tüm şirketlere dava açarak fazla mesai, eksik tazminat 2017 yılında davası açtı zaman aşımı süresini öğrenebilirmiyim..

Cevap : Zaman aşımı süresi 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununun 146. maddesinde “Kanunda aksine bir hüküm bulunmadıkça, her alacak on yıllık zaman aşımına tabidir” şeklinde tanımlanmıştır. Bununla birlikte madde 147’de zaman aşımı süresinin 5 yıl olduğu istisnai haller de tanımlanmıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.