Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.02.2019 09:04 (Üye) Soru : Merhaba Üstad, Vergi Mükellefiyet kaydı olmayan Toplu Konut Site Yönetimi bir Mükellefim bulunmaktadır. bunlarla ilgili sorularım şudur: 1-) Site Yönetim Kurulu üyelerine Denetçilere ve Blok yöneticilerine belli bir rakam Huzur Hakkı vereceğiz. bu huzur haklarının kanunlarındaki durumu nedir? 2-) Ünvanımız "................... KONUTLARI GEÇİCİ SİTE YÖNETİMİ KURULU" dur. Ünvandaki GEçici ibaresini kaldırmak için Karar Defterine Yönetim Kurulu kararı almamız yeterlimidir? başka herhangi bir kuruma bildirecekmiyiz. vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Cevap : deneyim ve duyumlarımdan hareketle, Huzur hakkı genel kurulda kabul edilmesi halinde verilebilir kanaatindeyim, ünvanla ilgili daha önce herhangi bir mercide işlem yapılmış olması halinde ünvandaki değişiminde o mercilere bildirilmesi gerekmektedir,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.