Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.02.2019 10:03 (Üye) Soru : Merhaba, Serbest Bölge'deki firmamızdan Serbest Bölge İşlem formu ile ihracat yapılmış ben bu ihracat ile ilgili BS Formunda bir rakam bildirmem gerekiyor. Ancak İntaç Tarihine bir türlü ulaşamadığımdan hangi günün kuru ile hesaplayacağımı bilemedim. Normalde mevzuat Serbest Bölge İşlem Formunun onaylanma tarihinden bahsediyor ancak Elimdeki formda böyle bir tarih yok. Sorum Serbest Bölgeden malın çıkması intaç tarihi olarak değerlendirilebilirmi yoksa örneğin eşyanın kapıkule'den çıkış tarihinimi illaki bulmak gerekir ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : İhracat faturaları intaç tarihine göre b formuna yazılır. Ancak;bu tarih belli değilse Fatura tarihinin dikkate alınacağı görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.