Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.03.2019 09:29 (Üye) Soru : Merhaba , 3 ortaklı bir şirkette ortakların tamamı müdür ,birtanesi müdürlükten ayrılması durumunda müdürlük döneminde olan kamu alacaklarına karşı sınırsız sorumlu mu olur . Bu soruyu daha öncede sormuş ve cevap alamamıştım yardımınız rica ederizm.

Cevap : Bu platformda verilecek cevaplarımız ancak kanuni ifadelerden ibaret olup yargı yerine kendimizi koyarak hüküm vermemiz takdir edersiniz ki mümkün olamamaktadır, Limited şirketleri müdürler, A.Ş. ler de yönetim kurulu şirketi yönetir,Müdürler görev yaptıkları dönem için görevden ayrılmış olsalar dahi tam sorumludurlar,müdürlerin görevi eksik yapmalarından doğacak her türlü yükümlülükten veya basiretli tacir gibi davranmayıp kamuya olan borçların ödenmemesinden sorumludurlar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.