Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.03.2019 14:11 (Üye) Soru : İyi çalışmalar. Personelin elektronik rapor girişini 3 gün önce onayladık. Yeni rapor düzenleneceği için raporun iptal edilmesini istiyorlar. Henüz aylık prim ve hizmet belgesini vermedik. rapor iptal edilirse cezai işlemle karşılaşır mıyız?

Cevap : Sorgulama sonrası listelenen raporlardan ilgili rapor seçildikten sonra “onay iptal” butonu ile rapor onayı iptal edilebilecek veya “onay detayları” butonu ile rapora ait detay bilgileri görüntülenebilecektir. (Şekil-13) Onay iptali gerçekleştirilen raporlar tekrar onaylanmak üzere sorgulama ekranlarında (TC Kimlik No’ya/Tarihe Göre Rapor Arama) listelenmektedir. Rapor üzerinde gerekli tüm onaylar yapıldığında, ekranda “rapora ait tüm onaylar tamamlanmıştır. Ödeme MOSİP’e aktarılabilir” ibaresi yer alacaktır. Eğer onayın iptali için “onay iptal” tuşuna basılırsa, onayın iptal gerekçesi açılan ekrana yazılarak kaydedilecektir. Bu gerekçenize göre ipc olu/olmaz belirlenecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.