Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.03.2019 18:41 (Üye) Soru : Sayın ilgili; Mayıs 2018 de A MALİ MÜŞAVİR tarafından kuruluşu yapılan 1 şubat 2019 sözleşmesi A MALİ MÜŞAVİRİ tarafından gelen taleple feshedilen ve ocak /2019 ayı beyannameleri B MÜŞAVİRİ TARAFINDAN DÜZENLENEN şirkete A MALİ MÜŞAVİRİ kaç aylık hizmet belgesi yansıtmalıdır. A mali müşaviri bu şirkete kaç aylık serbest meslek makbuzu kesilmelidir. A MALİ MÜŞAVİRİ mayıs ,haziran, temmuz , ağustos , eylül, ekim,kasım,aralık beyannamelerini düzenlemiştir. Buna göre toplam A MALİ MÜŞAVİRİ kaç aylık ücret isteme hakkına sahiptir.

Cevap : Kim kaç ay hizmet vermiş, beyannamelerini göndermiş ise makbuzu bu süreler için düzenler ve bedelini tahsil eder.Ancak ; Sözleşme bitiş tarihinden önce müşteri tarafından fesih edilmiş ise fesih tarihinden sözleş bitim tarihine kadar hizmet bedellerini ödemek zorundadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.