Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.03.2019 09:50 (Üye) Soru : merhaba , bir LTD.STI de , 9 tane 4-a sigortalımız var. şimdiye kadar personelimize BES yaptırmamıştık. 2019/ocak ayında zorunlu BES yaptık. 1 - 9 personelden 7 tanesi 45 yaş ve altı olduğu için zorunlu BES e tabi oldular. biz 2019 ocak ve subat ayında ucret bodrolarında zorunlu bes kesıntısı yaparak banka bes hesaplarına aktardık. şimdi personelimiz bu zorunlu BES hesaplarını kapatmak istiyor. 2019 / ocak ve subat olarak 2 ay doldu. Butun personel mart ayında BES kesintisi yaptırmadan , direkt BES hesaplarını kapatabılırler mı ? Tesekkurler

Cevap : Bu durumda yapmamız gereken ilk şey BES şirketimize iptal isteğimizi bildirmek olmalıdır. Bu bildirimi müşteri hizmetlerinden, internet şubesinden vs. yapabilirsiniz. Talebimizin şirkete ulaşmasından itibaren 5 iş günü içerisinde şirket müracaat sahibine gerekli evrakları (hesap özeti, ayrılma bilgi ve talep formu) gönderir. Bu aşamadan sonra Ayrılma Talep Formunu doldurarak şirkete ulaştırmamız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.