Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.03.2019 09:21 (Üye) Soru : Odanıza kayıtlı 3568 sayılı meslek yasamıza göre serbest mali müşavir olarak faliyet göstermekteyim sebest çalışan olarak kendi işimi iştikal ederken başka bir serbest mali müsavirin bünyesinde 4/A ssk'lı olarak hizmet görebilirmiyim yada kendi bağımsız serbest çalışan faliyetimi büro faliyetimi kapatıp Mali müşavir ünvanı ile baska bir Serbest mali müsavirin bünyesinde 4/A lı olarak calisma durumum olabilirmi bu hizmet süreleri yeminli mali müşavirlik sınavına girebilmek için gerekli 10 yıllık hizmet süresinden sayılırmı ? Meslek yasamızla alakalı bir sıkıntı yaşamak istemiyorum en kısa zamanda dönüş yaparsanız sevinirim.

Cevap : Serbest çalışanlar bağımlı olarak hiç bir koşulda çalışamaz.Büronuzu kapatır iseniz çalışabilirsiniz.Bağımlı ve bağımsız çalışma süresi 10 yıldan fazla olması halinde YMM sınavına girebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.