Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.03.2019 11:04 (Üye) Soru : Merhabalar; 7166 sayılı kanun sgk teşvikinde işveren açısından ortalama işçi sayısı hesaplanırken 2018 Yılından en düşük işçi sayısı olan ayımı baz alıyoruz yoksa 12 ayın ortalamasınımı baz alıyoruz ? ücret desteği ve sgk teşviki açısından. Tşk.

Cevap : Yeni ücret desteğinin en önemli koşulu işyerinde çalıştırılan işçi sayısının belirlenmesi ile ilgili belirlemenin yapılabilmesi için öncelikle işverenin 2018 yılı Ocak-Aralık aylarındaki prim belgelerine göz atması gerekmektedir. Burada önemli olan husus 2018 yılında en az sigortalı bildirimi yapılan ayı bulmak. En az sigortalı çalıştırılan ayı bulduktan sonra o ayda çalışan sigortalı sayısına ilave olarak işe alınanlar için ücret desteğinden faydalanmak mümkün olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.