Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.03.2019 11:22 (Üye) Soru : merhaba, bir önceki soruma ilavedir. yardımınız ve yanıtınız ıcın şimdiden cok teşekkür edıyorum. ltd.stı de zorunlu olarak , 45 yaş altı olan personelin 2019 yılı ocak ve subat ayı maaslarından yatırılan zorunlu BES hesabından , personelimiz çıkmak istiyor. 1 - sadece 2 ay ucret bordrolarının BES kesintili hazırlanıp - bes hesabına yatırılması , şirket olarak zorunlu bes ile ilgili sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluyor muyuz? 2 - Yoksa şirket olarak personel ile görüşüp , zorunlu BES ile ilgili bir kaç ay daha devam ettirilmesi gerekiyor mu ? tesekkurler

Cevap : Bu durumda yapmamız gereken ilk şey BES şirketimize iptal isteğimizi bildirmek olmalıdır. Bu bildirimi müşteri hizmetlerinden, internet şubesinden vs. yapabiliriz. Talebimizin şirkete ulaşmasından itibaren 5 iş günü içerisinde şirket müracaat sahibine gerekli evrakları (hesap özeti, ayrılma bilgi ve talep formu) gönderir. Bu aşamadan sonra Ayrılma Talep Formunu doldurarak şirkete ulaştırmamız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.