Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.03.2019 12:09 (Üye) Soru : İnternet Altyapısı İçin Alınan Swıtch,Kablo vs. Muhasebe Kaydı Hakkında Merhabalar, Bir e-ticaret firmasının web sitesi oluşturma maliyetleri kapsamında, şirket internet bağlantısı için sunucu bilgisayar vs. almıştır. Bunların ağ bağlantısı, switch, kablo vb. malzemelerini ise ayrıca satın almıştır. Bu tarz malzemelerin muhasebe kaydı ne olmalıdır. Not.1: Yasal dayanakları ile cavaplarınıza ihtiyacım var. Not.2: Konuyu web sitesi oluşturma maliyetleri kapsamında değerlendirmelisiniz. Not.3: Amortisman konusu ve bir yıldan kısa uzun olması durumuna göre, maliyetlerin demirbaşa alınma limitlerine göre (2019 yılı için 1200 tl) değerlendirmeniz cevap için daha doğru olacaktır. Cevabınızı demirbaş sınırını aşma ve aşmama durumuna göre iki ffarklı şekilde yasal mevzuat eşliğinde paylaşabilir misiniz. iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Malzemeler Demirbaşın tamamlayıcı parçaları ise maliyete , aksi durumda gider hesaplarına yazılır.ATİK ler 1.000 Tl nın altında ve faydalı ömrü 1 yıldan az ise direk gider yazılır..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.