Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.03.2019 13:32 (Üye) Soru : Merhabalar, Bir mükellefime 2018 aralık ayında gelir vergisi mükellefiyeti açtım ve işletme defteri tasdik ettirdim,hiç bir gelir elde etmeden 2019 hesap dönemine geçtik.2019 yılında 2.sınıf hadlerinde kaldığından dolayı defter beyan sistemi işletme defteri üzerinden muhasebe kayıtlarını tutuyorum. 2019 yılında belediyelerden ihale yoluyla işler almaya başladı.2 ayrı ilde köprü inşaatı işi aldı.Bun işleri defter beyan sisteminde nasıl takip etmem konusunda bir fikir edinemedim.Nasıl bir yol izlemem gerekiyor kısaca bilgi verebilirmisiniz Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Defter beyan sistemine ilişkin GİB tarafından yayımlanan Rehber/Kılavuz ları inceleyerek kayıtları yapabilirsiniz .
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.