Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.03.2019 16:46 (Üye) Soru : Merhabalar, Yabancı sermayeli şirket kuruluşu yapacağım ve aşağıdaki 3 sorunun cevabını yabancı sermayeli şirket için vermenizi rica ediyorum. 1-Multiple Network Marketing(avon,amway,herbalife gibi firmaların yaptıkları satış modeli) sistemi hakkında vergisel süreç nasıl işliyor bilgi rica ediyoum. 2- Network marketing için özel bir izin almama gerek var mı? 3- Şirket kuruluşunda ana sözleşmede Network Marketing işi yapacağını yazmalımıyım. Teşekkürler.

Cevap : Bahsetmiş olduğunuz şirketin elde etmiş olduğu kazancın vergilendirilmesinde bir farklılık yoktur. Vergilendirme modeli diye bir uygulama olmaz.Türkiyede kurulu Tam mükellef kurumlar KV ve KDV kanunlarına göre vergilendirilir.Diğer soruların için " Türk Ticaret Kanunu Mevzuatı Danışmanı" kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.