Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2019 09:46 (Üye) Soru : Merhabalar, Merhabalar, Yabancı sermayeli şirket kuruluşu yapacağım ve aşağıdaki 3 sorunun cevabını yabancı sermayeli şirket için vermenizi rica ediyorum. 1- Network marketing için özel bir izin almama gerek var mı? 2- Şirket kuruluşunda ana sözleşmede Network Marketing işi yapacağını yazmalımıyım. 3-Multiple Network Marketing(avon,amway,herbalife gibi firmaların yaptıkları satış modeli) sistemi hakkında vergi süreci (fatura kesme nihai tüketiciye mi yoksa network sistemindeki satış elemanlarına mı kesilecek) bilgi rica ediyoum. Teşekkürler.

Cevap : şirketin kuruluş işlemlerinde herhangi bir ön izin gerekli olmayıp sermaye şirketi prosedürü ile işlem yapılması gerekmektedir, yapılacak faaliyetlere amaç konuda açıkça yer verilmesi gerektiği gibi, vergisel işlemler için ilgili bölümlerimizden bilgi alınmasının yararlı olacağı değerlendirilmetedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.