Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2019 09:18 (Üye) Soru : Merhabalar, Smmm a.ş. de sorumlu meslek mensubu olmak için yönetim kurulu üyesi olmak gereklimidir? Ortağı olduğu Smmm a.ş. de sigortalı çalışan meslek mensubu bu şirketin imzaladığı hizmet sözleşmelerinde sorumlu ortak olabilir mi? E-beyanname araclık sorumluluk sözleşmelerinde sorumlu meslek mensubu olarak kaşe no sunu yazabilir mi? Serbest meslek erbabı olarak mesleki faaliyette bulunan meslek mensubu ortağı olduğu smmm a.ş. nde yönetim kurulu üyesi olmadan sorumlu meslek mensubu olabilir mi? Bu şirketin müşterilerine ait beyannameleri kendi ebeyanname şifresi ile gönderebilir mi? Teşekkürler

Cevap : SMMM şirketlerinde mesleki sorumluluk Ortak olan SMMM lere aittir. Müşteri ile Yapılacak sözleşmeleri Şirketin imza yetkilisi olan ortak SMMM tarafından yapılır.Ortak olan SMMM aynı şirkette şirkette ücretli olarak çalışamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.