Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.03.2019 12:34 (Üye) Soru : Merhaba Sgdp işçi girişi yapılan personelin aylık bildirgesi verilirken sgdp olarak değilde , normal çalışan olarak bildirgesi verilmiş. Düzeltme nasıl yapılmalı ? İnternetten yapılabilir mi ? Cezası ne kadar olur ? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Aylığın durdurulması hatalı APHB verilmesi nedeniyle gerçekleşmişse bu kez işverenin bir dilekçe ekinde aylığı kesilen sigortalıyla ilgili tüm sigorta kolları için iptal APHB, SGDP için EK APHB vermesi gerekecektir. Ek-İptal APHB düzenlenmeden sigortalının aylığının yeniden başlaması talebi geçerli olmaz. Belirtelim ki işverene, ne işe giriş bildirgesinin düzeltilmesi nede düzeltme amaçlı Ek- İptal APHB verilmesine dayalı olarak idari para cezası uygulanmaz. Hatalı olarak uygulanmış olsa bile itiraz edildiği takdirde ceza kaldırılır
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.