Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.03.2019 09:00 (Üye) Soru : merhaba, 1-Limited şirketim var borcum var hisse devri yaptım ortaklıktan ayrıldım borçlardan hukuki sorumluluk durumum nedir kaç yıl daha sorumluyum,devir tarihinden sonraki yeni borçlardan da sorumlu muyum. ? 2-Anonim şirketim var borcum var hisse devri yaptım ortaklıktan ayrıldım borçlardan hukuki sorumluluk durumum nedir kaç yıl daha sorumluyum,devir tarihinden sonraki yeni borçlardan da sorumlu muyum. ? 3-Anonim şirkette dışarıdan müdür ataması yapıldı. b grubu ve c grubu imza yetkilisi . ticaret sicilde imza süresi yetkisi bittiği zaman imza yetkili olduğum zamanın borçları ile ilgili hukuki sorumluluğu var mıdır,devir tarihinden sonraki yeni borçlardan da sorumlu muyum. ? ?

Cevap : Hisse devrinizin tescilinden önceki borçlarından (amme alacaklarından) mes'uliyet devam eder, genel olarak borçluluk sorumluluklarınız da iki yıl sonra hak düşürücü süre başlayacağını değerlendiriyorum,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.