Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2019 09:03 (Üye) Soru : Merhaba, tek ortaklı ve ortağın müdür olduğu limited şirkette,müdürün görev süresi kasım 2018'de bitmiş ve bunu yeni farkettim. şimdi "görev süresinin bittiği tarihten itibaren 20 yılılık bir müdür seçimi kararı alabilir miyiz? yada karar almasak böyle devam etmesinin bir mahsuru var mı?(müdür yoksa ttk'ya göre tüm ortakların müdür olduğu anlayışına istinaden) teşekkürler.

Cevap : geçmişe dönük tarihle kararın alınması doğru olmayacaktır, ancak bugün alınan bir karar ile yeniden belirleyeceğiniz süre kadar atama yaparak temsil yetkisi verilebilir, süresi dolmuş olsa da sorumlulukları yenisi seçilinceye kadar devam edeceğinden bir olumsuzluk bulunmamaktadır, Diğer taraftan karar defteriniz müsait ise bahsi geçen tarihle bir kararın alınması da değerlendirilebilir kanaatindeyim. son bölümdeki bahsi geçen husus ile müdür atanmaması halinde ortakların müdürlük konusu yeni TTK ile geçerliliğini kaybetmiş olup eski kanuna göre de hiç atanmamış olması halinde bu düzenleme uygulanabilmekteydi.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.