Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.04.2019 09:16 (Üye) Soru : Merhabalar. Eczane İşleten mükelleflerimize SGK tarafından gönderilen bir yazıda 2018 yılı KDV hariç hasılatın Medula sistemine en geç 10 Nisan 2019 tarihine kadar girilmesi ile ilgili bir yazı gönderilmiştir. Kendi iç işleyişleri ilgili söz konusu yazıda Maliye Bakanlığı ve İnteraktif Vergi Dairesi'ne de bu hasılatın girilmesi üzerine atıfta bulunulmuştur. Bu durumda biz meslek mensuplarının eczane mükellefleri ile ilgili olarak sözü edilen 2018 yılı KDV hariç hasılatının kendilerine bildirilmesi dışında şimdiye kadar ki standart uygulamalar dışında İnteraktif Vergi Dairesi veya başka bir kuruma bildirimde bulunmamızı gerektiren yeni bir uygulama var mıdır? Teşekkürler.

Cevap : Kurumların Bürokratik işlemleri hakkında bilgi sahibi değiliz.İlgili kurumlar ile görüşünüz ( Eczacılar odası/SGK/ GİB interaktif VD sistemi bölümü )
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.