Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.04.2019 10:45 (Üye) Soru : İyi günler, yufka ve unlu mamul satışı yapan bir müşterim poşet beyanı ile ilgili ilk çıktığı zaman herkese zorunlu olacak diye yazarkasasına poşet satışı ekletmiş ve örnek olarak da bir tane 25 kuruşluk kesmiş.( satış yapmadığı halde) Kullandıkları poşet beyana tabi olmayan şeffaf ince poşetlerdir. Burada nasıl hareket etmemiz gerekiyor. Şayet beyan edilecekse poşetin giriş faturası olmadığı için beyannamede temin edilen yeri ve vergi nosunu ne yapacağız. Bununla ilgili odanın web sitesinde yayınlanmış olan rehberde faturasız poşetlerin nasıl beyan edileceği ile ilgili bir açıklama göremedik. Bu konuda nasıl bir işlem yapmamız konusunda yardımcı olabilirmisiniz. İyi çalışmalar.

Cevap : Odanın Web sayfasındaki rehber Kanun ve tebliğlerde belirtilen hususlardır tebliğde yer almayan konuyu elbette göremezsiniz .Kayıt dışı alınan poşetin alış belgesini nasıl kayıt edileceğini bizde bilmiyoruz.Hukuk dışı yapılan işlemler konusunda yorum olamaz. Rehberdeki bilgiler dışındaki konular hakkında Çevre ve şehircilik il Md.den bilgi alınız
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.