Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.04.2019 10:09 (Üye) Soru : 1-Nalbur olan Ltd.Şti. mükellefim, mal alışı yaptığı bir boya firmasından (alım yaptığı firmanın ismi poşette var) promasyon amaçlı ve ücretsiz aldığı poşetleri kullanıyor. (bu poşetlerden ücret almıyor.) Poşet beyannamesini boş mu verecek, yoksa hiç mi vermeyecek. 2- Nalbur olan bir başka mükellefim ise hiç bir şekilde poşet alım ve satımı yapmıyor. Poşet beyannamesini boş mu verecek, yoksa hiç mi vermeyecek. 3- Yukarıdaki (2. maddedeki) mükellefim için her ihtimale karşı 2019/1,2,3 dönemleri için ayrı ayrı poşet beyannamesi (boş) düzenledim(e beyan programından) Fakat gib sadece 2019/3 . dönemi kabul etti. 2019/1,2. dönemleri kabul etmedi.(ismmmo sitesinde 2019/1,2,3. dönemler 24/04/2019 tarihine kadar verilebilir diyor.) 2019/1,2. dönemleri nasıl verebilirim. Sabrınız için teşekkürler. Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Cevap : 1-Bedelsizde alsa Poşet bedellerinden bedel alacak ve beyanname verecektir. 2-Poşet bedeli alamayan mükellefler boş beyanname vermez.beyanname vermeye başladık dan sonra poşet bedeli almadığı aylar için boş beyanname verilir. Diğer konular hakkında GİB e beyan bölümü ile görüşünüz.Bürokratik işlemleri bilemeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.