Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2019 18:35 (Üye) Soru : Sayın Yetkili. 1- Sayfanızda yayınlanan Poşet Beyanı ile ilgili yazıdan anlaşılacağı üzere Kimler zorunlu poşet bedeli alacaklar listesinde bulananlar arasındaki BAKKAL ve TEKSTİL satış yapmasa dahi HER ay düzenli olarak boş beyanname vermemiz gerekiyor mu ? 2- Mükellefim POŞET imalatı yapmaktadır. Toptan ve perakende satış yapmaktadır. Nihai tüketicilere satış yapmıyor. Bu mükellefim için herhangi bir beyan veya bildirimde bulunacak mıyım ? 3- Listede yer alan firmalar poşet satışı yapmasalar dahi Ödeme kayıt edici cihazlarına poşet ekletmesi gerekli midir. 4- Bir kere beyanname verdiğimizde her ay düzenli olarak boş beyan vermemiz gerekir m ?

Cevap : 1-Bakkal ve tekstil firması tek bir satış olmadan nasıl işlem yapıyor ? 2-Poşet imal eden ve satanlar poşet beyannamesi vermez. 3-Poşet satışı varsa ÖKC da departman açılır. 4-Evet
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.