Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.04.2019 10:55 (Üye) Soru : Merhaba Tasfiyeye giren bir limited şirket genel kurul kararı ile sgk lı olarak çalıştırdığı personelini dışarıdan tasfiye memuru olarak atamıştır.Ancak şirketin maddi durumu elvermemesi dolayısı ile bu işçiyi tasfiye devam ederken çıkartmak zorunda kalmıştır.Bu durumda tasfiye memuru tasfiye bitene kadar sgk sız ya da bağkursuz olarak görevine devam edebilir mi ?

Cevap : Tasfiye memuruna yapacağı işin karşılığında herhangi bir ücret ödenip ödenmeyeceği alınacak kararda mutlaka belirtilmiş olması gerekmektedir. Eğer herhangi bir ücret ödenecek ise SGK’ lı olarak işe giriş bildirimin yapılmış olması gerekmekle beraber, tersi durumda bir ücret ödenmeyecek ise bu durumun alınacak tasfiye kararında mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.