Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.04.2019 10:48 (Üye) Soru : Merhaba , İnteraktif vergi dairesinde %5 KV indiriminden yararlanabilirsiniz notu var. Kurumları e-beyannameden girdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. 1 gün sonra tekrar denedim. yine hatalı uyarısı aldım. 3 gün bekledim ama değişmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Uyarı ; Beyanname gönderildiği anda 1.000 TL'nin üzerinde vadesi geçmiş vergi borcunuzun olup olmadığı hesaplanamamıştır. Sorgu sırasına alındınız, beyannamenizi onaylayabilmek için AYNI GÜN İÇERİSİNDE (yoğunluğa göre değişmekle birlikte yaklaşık 15 - 30 dk sonra) tekrar denemeniz gerekmektedir.

Cevap : Tekrar tekrar deneyiniz . Bizim yapacağımız bir işlem yok. Gib e beyan bölümü ile görüşünüz. Son 3 yıl Beyannamelerinizi süresinde verip ödem yaptığınızdan emin iseniz yararlanmanız da engel yok..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.