Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.05.2019 17:56 (Üye) Soru : Merhabalar; Bir mükellefim ocak ayından itibaren basit üsulden işletme usulune geçti, sistemde muhtasar aylık olarak gözüküyor, dilekçeyle başvuru yaptık ama marttan sonraki dönemler için üç aylık döneme geçireceklerini belirttiler, haliyle ocak şubat mart aylarını ayrı ayrı stopaj vermem gerekiyor, Ancak mükellefin ocak ve şubat ayı için vergi bildirimi bulunmuyor sadece mart ayı için bulunuyor, bu şekilde ocak ve şubat ayı için boş stopaj beyannamesi mi vermem gerekiyor ? sadece mart ayının stopajını vermem yeterli olur mu? eğer ocak ve şubat boş beyanname verilmiyorsa bunu vergi dairesine bildirmem gerekiyor mu? Teşekkür ederim

Cevap : Stopaja konu bir gideriniz bulunmadığında boş olarak muhtasar beyanname verilmesine gerek yoktur. Ancak konuyu vergi dairesine dilekçe ile bildirmekte fayda bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.