Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.05.2019 08:38 (Üye) Soru : Merhaba, 2011 yılından beri özel sektörden emekliyim. 30.04.2019 tarihine kadar çalışmaya devam ettim. Büro açmak istiyorum. Büro açmakla ilgili bilgi almak istiyorum. Sorularım aşağıdadır. 1- Büro işlemlerine ilk önce nereden başlamalıyım? 2- Büro açtğımda emekli maaşımda kesinti olur mu? 3- Kendime ait evimde ikamet etmekteyim. Büro olarak evimin 1 odasını gösterebilir miyim? Teşekkürler. İyi çalışmalar. Gülsüm Güler

Cevap : 1-Büro açılışı için VD ne mükellefiyet tesis ettireceksiniz. VD kayıt olduktan sonra Yoklama fişi ile odaya müracaat ederek Çalışanlar listesine kayıt olup BÜRO TESCİL belgesi alacaksınız. 2-Emekli aylığında kesinti olmaz. 3-Büro faaliyeti evde verilemez.Bağımsız iş yerinde verilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.