Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.05.2019 09:36 (Üye) Soru : MERHABA. ŞİRKETİMİZ ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPTI VE KİRALAYAN VERGİ MÜKELLEFİ OLMAYAN GERÇEK KİŞİDİR. KİRA SÖZLEŞMESİNDE KİRAYA VEREN BİR KİŞİ VE BU KİŞİNİN VERMİŞ OLDUĞU BANKA HESAP BİLGİLERİNE 6 AYLIK KİRA PEŞİN YATIRILDIĞINDA DEKONTTA HESABIN 4 KİŞİ ADINA OLDUĞU GÖRÜNMEKTEDİR. MUHTASAR BEYANNAMEDE KİRA BEDELİ 4 EŞİT PARÇAYA BÖLÜNEREK AYRI AYRIMI BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR YOKSA SADECE KİRA SÖELEŞMESİNDE ADI GEÇEN ŞAHIS ADINA MI STOPAJ BİLDİRİMİ YAPILMALIDIR. TEŞEKKÜR EDERİM

Cevap : KİRA SÖZLEŞMESİ GAYRİMENKULÜN SAHİBİ İLE YAPILIR.ŞAYET SAHİBİ GAYRİMENKULÜN KULLANIM HAKKINI BİR BAŞKA KİŞİ ADINA DEVİR ETMİŞ İSE SÖZLEŞME O KİŞİ İLE YAPILIR. KİRA BEDELİ,SÖZLEŞMEYİ İMZALATAN KİŞİNİN HESABA YATIRILIR.MUHTASAR BEYANNAMEYE DE KİRA KİMİN ADINA YATMIŞ İSE O KİŞİNİN ADI VE KİMLİK BİLGİLERİ YAZILIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.