Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.05.2019 17:19 (Üye) Soru : aidat borcunu ödemeyen mükkellefin hem e beyanname hemde ismmmo sözleşmesi fesih edilip defterleri tutanak ile teslim edilmiştir. ancak ismmo sözleşme listesinde borcu görünmektedir. yeni bir meslek mensubu ile e beyan sözleşmesini yapmış ancak diğer meslek mensubu borcu var iken ismmo sözleşme listesinden bu mükellef için sözleşme girişi yapabilir mi. eğer yapabiliyorsa bu tarz her meslek mensubuna borçlanıp başka bir mali müşavirde devam edebilen mükellefler için oda olarak nasıl bir önlem alınıyor.

Cevap : Mesleki sözleşmelerin formatının hazırlanması ve takibi TÜRMOB tarafından yapılmaktadır.teknik olarak sözleşme yapılması veya engellenmesi konusunda Türmob bilgi işlem merkezi ile görüşünüz.Diğer taraftan Müşteriniz den olan alacağınız için Önce ihtar gönderip daha sonra dava açmanız gerekir.Konu ile ilgili olarak Hukuk müdürlüğümüzün aşağıdaki linkdeki açıklamalarını ve yol haritasını inceleyiniz. www.ismmmo.org.tr/Mevzuat/Meslek-Mensuplarimizin-tahsil-edemedigi-alacaklar-icin-yapacaklari-islemler--10370
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.