Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.05.2019 10:09 (Üye) Soru : Serbest Bölgede şube açılışında ; 1-%100 türkiyedeki ana firmaya bağlı ortaklık olacağından ayrıca ticaret sicil tescili yapılacak mı? 2-Ana firmadan ayrı bir ana sözleşmesi ve sermayesi olacak mı? 3-Sermaye oluşturulacaksa bunun için bir alt sınır mevcut mu? 4-Şubede ayrıca bir Yönetim değişikliği olmayacağından merkeze ait mevcut imza sirküleri geçerli olacak mı? Yoksa görevlendirme yapılarak ayrı bir imza beyannamesi ve sirküleri çıkarılacak mı? Şimdiden teşekkürler.

Cevap : TTK ve Serbest bölge düzenlemeleri çerçevesinde açılacak şubeniz tescile tabi olup ana sözleşme şubelerde olamaz, sermaye için alt veya üst sınır yok makul bir sermaye belirlenebileceği gibi şirket sermayesinden karşılanacağı da belirtilebilmektedir. şubeyi en az bir müdürn temsil etmesi zorunlu olup bu tescile uygun olarak imza sirküleriniz çıkarılabilir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.