Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.05.2019 10:26 (Üye) Soru : MERHABALAR İYİ GÜNLER DİLERİM. 9 EYLÜL 1999 TARİHİNDEN ÖNCE SİGORTALANMIŞ BİR ÇALIŞAN DAHA ÖNCE ÇALIŞTIĞI İŞYERİNDEN KENDİ İSTEĞİ İLE AYRILIRKEN ŞARTLARI OLUŞTUĞU İÇİN KIDEM TAZMİNATI NI ALDI.SONRA BAŞKA BİR İŞYERİNE GİRDİ. BURADA DA 4 YIL KADAR ÇALIŞTI YİNE KENDİ İSTEĞİ İLE ÇIKARKEN KIDEM TAZMANATI ALABİLİYOR MU?? TEŞEKKÜR EDERİM İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

Cevap : 08.09.1999 yılından önce sigortalılığı başlamış kişilerin 15 yıl 3600 prim günü şartını sağladıkları ilk günden itibaren SGK’dan bu yazıyı talep ederek işten ayrılma hakları saklıdır. Bu yazıyı birden fazla kez temin ederek 1 yıl aynı işverende çalışma şartını sağlamak koşuluyla işten ayrılıp kıdem tazminatını bir çok kez alabilir. Bunun önünde yasal olarak hiçbir engel bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.