Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.05.2019 09:55 (Üye) Soru : sayın ilgili, bağımlı çalışan bir meslek mensubu olarak, çalışmış olduğum kuruma ait döviz gelirlerinin tespitine yönelik smmm raporunu yazmak istiyorum. ancak yayınlamış olduğunuz örnek formda sözleşme tarihi ve sözleşme numarası yazılması hususu yer almaktadır. bağımlı çalışan meslek mensubu için başak bir rapor formatı mevcut mudur? yoksa var olan rapordaki bu bölümü silerek kullanabilir miyiz.bu bölümü silmek veya sözleşme numarası yazmamak bankalar nezdinde bir problem yaratır mı? yada biz bu bölüme afaki bir sözleşme numarası mı yazalım. teşekkürler iyi çalışmalar.

Cevap : Bağımlı çalışanlar meslek hizmet sözleşmesi düzenleyemeyeceği için bahsettiğiniz alanlar boş bırakılacağı görüşündeyiz. İlgili alana Firmada bağımlı çalıştığınızı yazabilirsiniz. Afaki numara yazmak gerçeğe aykırı beyan demektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.