Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.08.2019 15:23 (Üye) Soru : 2017 YILINDA CİROSU 6 MİLYON OLAN MÜKELLEFİM VAR. 2017 YILINDA CİROSU 5 MİLYON VE ÜZERİ OLANLAR İÇİN 07/2019 TARİHİNDE E-FATURA, 01/2020 TARİHİNDE DE E-DEFTER OLMASI GEREKTİĞİNE DAİR TEBLİĞ OKUMUŞTUK FAKAT HENÜZ YÜRÜRLÜĞE GİRMEDİĞİ SÖYLENDİ. ACABA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ Mİ NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKİYOR KONUYLA İLGİLİ BİLGİ VERMENİZ MÜMKÜN MÜ?

Cevap : Değerli Meslektaşımız GİB tarafından hazırlanan taslak henüz yürürlüğe girmedi. Taslağa göre; e-arşiv için ; elektronik defter ve elektronik fatura uygulamalarına dahil olma zorunluluğu bulunan mükellefler, en geç 1/9/2019 tarihine kadar başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Arşiv Fatura uygulamasına geçmek ibaresi mevcuttur iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.