Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.06.2019 14:28 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde, Beyannamelerini elektronik ortamda kendileri gönderme şartlarını taşıyan mükelleflerin/işverenlerin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini elektronik ortamda mevcut e- beyanname şifresinden ayrı olarak alınacak ilave bir şifre ile gönderebilmesi konusunda sirküler taslağı yayınlandı. Taslak biraz kafa karıştırıcı. Bu hususta odamızın bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Saygılarımla,

Cevap : Tebliği taslağında belirtilen işlemleri İSTEYEN mükellefler kullanacak.Ücret konusunda bilgilerin herkes tarafından bilinmemesi amaçlanmıştır.Oda ;Tebliğiler yayımlanınca açıklama yapar. Taslak tebliği konusunda açıklama yapılmaz.Taslak yayımlanacağı güne kadar değişikliğe uğraya bilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.