Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.06.2019 16:52 (Üye) Soru : Odanız üyesiyim Vergi usul kanunu mükerrrer 227 md. gereği bir mükellefimizin incelenip hakkıknda düzenlenen vergi tekniği raporu ile cezalı tarhiyatlar yapıldı , ve tarafıma henüz tebliğ edilmemesine rağmen söz konusu madde uyarınca müteselsilen ve müştereken ilgili tarhiyatlardan sorumlu tutulduğumu öğrendim mükellef ile ilgili vergi mahkemesine açılan dava sonucunda salınan vergi ziyalı cezalı kdv tutarlarının iptaline karar verildi. sorum bu noktada konumum ve beni bekleyen sonuçlar mükellef davayı kazandıgında benim ' müteselsıl ve müştereken sorumlulugum sona erecekmi yada devam edecekmı gereklı açıklamayı saygıyla arz ederım

Cevap : Sizin hakkınızda VD tarafından bir takibat yoksa ve Müşteriniz hakkında Vergi mahkemesi iptal kararı verilmiş ise sorumluluk ortadan kalkar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.