Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.06.2019 08:44 (Üye) Soru : Merhaba; Nace kodu 869014 - TIP DOKTORLARI DIŞINDA YETKİLİ KİŞİLERCE SAĞLANAN AKIL SAĞLIĞI HİZMETLERİ (PSİKOANALİSTLER, PSİKOLOGLAR VE PSİKOTERAPİSTLER TARAFINDAN SAĞLANAN HİZMETLER) (HASTANE DIŞI) olan bir mükellefimiz için özel donanımlı pos cihazı kullanma zorunluluğu var mıdır..? Bir de bazı yerlerde bu hizmeti sunan serbest meslek erbabının hizmeti sunduğu kişinin vergi mükellefi olmaması halinde stopaj uygulanmayacağı bilgisi yer almaktadır. Hizmet alan danışanın mükellefiyetliği yoksa stopaj uygulanacak mıdır..? Şimdiden teşekkürler

Cevap : Doktorlar,Diş hekimleri ve veteriner hekimler dışındakiler özel donanımlı POS cihazı kullanamazlar Bahsettiğiniz kişiler Serbest meslek erbabı olup . S.M.Makbuzu düzenleyecektir. Vergi mükellefi olmayanlara GV stopajı yapılmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.