Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.06.2019 09:13 (Üye) Soru : 1 - YURT DIŞINDA MERKEZİ OLAN FİRMA TÜRKİYEDE ŞUBE AÇMAK İSTİYOR. BUNUNLA İLGİLİ TİCARET SİCİL İŞLEMLERİ VE VERGİ YÖNÜNDEN NASIL BİR YOL İZLEMEK GEREKİR. 2- TÜRKİYEDEKİ TEMSİLCİ YABANCI UYRUKLU OLABİLİYOR MU ? 3- TÜRKİYEDE SATIŞ OLACAĞINDAN DOLAYI VERGİ YÖNÜNDEN KURUMLAR VERGİSİ GİBİ Mİ TABİ OLCAK VE KDV VE DİĞER BEYANLARA TABİ OLCAK MI . 4- RESMİ DEFTER TASDİK YAPILACAKMIDIR ? TEŞEKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR

Cevap : TÜRKİYE DE AÇILACAK ŞUBE "DAR" MÜKELLEF OLARAK KV TABİ TUTULUR.VERİLMESİ GEREKEN TÜM BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VERİLİR. VUK HÜKÜMLERİNE GÖRE TİCARİ DEFTERLER İŞE BAŞLAMADAN ÖNCE TASDİK ETTİRİLİR. TÜRKİYE DE Kİ TEMSİLCİ TÜRKİYE DE "İKAMET" EDEN KİŞİ OLMASI GEREKİR YABANCI VEYA TÜRK UYRUĞUNU ÖNEMİ YOKTUR. TİCARET SİCİLİNDE YAPILACAK İ BÜROKRATİK İŞLEMLER İÇİN SİCİLDEN BİLGİ ALINIZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.