Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2019 10:46 (Üye) Soru : Sayın hocam aslında soracağım soru ile ilgili bir mevzuat birimi bulamadım. Lakin Soracağım konuyla ilgili meslektaşlarımın da yeterli bir bilgiye sahip değil. Bizlerin telefonuna (Sanayi Sicil Bilgi Sistemi(SSBS) üzerinde E-Devlet entegrasyonu tamamlanmış olup 01/08/2019 tarihinden itibaren SSBS’ye girişler tamamen E-Devlet üzerin olacaktır. 31/07/2019 tarihine kadar mevcut kullanıcı adı ve şifre kullanılarak giriş yapılabilecektir. Bu tarihe kadar Devlet alanından giriş yapılarak mevcut işletmelerinizi Belge No İle İşletme Getir menüsünden üzerinize kaydetmeniz gerekmektedir) şeklinde bir mesaj düştü bu mesaja göre Yıllık işletme cetvelleri için biz mali müşavirler muhasebeciler olarak kendi e devlet şifremiz üzerinden giriş yapacağız ? Kaldıki böyle bir durumda gelen ve giden mükellef de bu durum sorun olmayacak mı ? Yoksa İşlet me sahipleri kendileri mi e devlet üzerinden dolduracaklar ? o zamanda bunu doldurmayı bilmeyen İşletme sahipleri için sorun olmayacakmı ? Eğer bu konu sizle alakalı değilse hangi birime sorayım saygılarım la

Cevap : Bu konu TTK çerçevesi olmasa da, diğer bölümlerimizden hangi bölüm bakacaktır bilgimde yok ancak bu sorunun en doğru cevabı bilim ve teknoloji bakanlığının il müdürlüğü ile yapacağınız görüşme ile öğrenilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.