Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.06.2019 13:41 (Üye) Soru : merhaba, bir mükellefim yıl ortasıbaska bir mali müşavirle anlasmıs oldugu gerekcesiyle sözleşmeyi kendi isteği üzerine iptal etmek istemektedir. ocak ayından beri bana ödeme yapmamıştır. yılbaşında yaptıgım artışı kabul etmeyerek her ay asgari ücret tarifesi üzerinden kestiğim makbuzların toplamına bir fiyat farkı faturası kesmiş , bu faturayı kabul etmemi ve geçen yıl ki ücretten ödeme yapmamı istemektedir. bu durumda ne yapablirim ? bir de ben sözleşmeyi iptal etmesem bile şuanda yeni müşavir interaktif vergi dairesinden mükellef feshi olarak yapıp yine beyananmeleri verebiliyormuş ozaman nerde kaldı haksız rekabet sözleşmelerinin anlamı? teşekkür ederim.

Cevap : Müşteriniz ile yapılan sözleşmeden doğan haklarınızı talep edebilirsiniz.Müşterinin size gönderdiği fatura yı kabul etmek zorunda değilsiniz Müşterinizden geçmiş yıl ve bu yılın sonuna kadar olan alacağınız için ihtar gönderiniz. Bu işlemler için aşağıdaki linkdeki bilgileri ve işlemleri yapınız. https://www.ismmmo.org.tr/Mevzuat/Meslek-Mensuplarimizin-tahsil-edemedigi-alacaklar-icin-yapacaklari-islemler--10370
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.