Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.06.2019 12:04 (Üye) Soru : Merhaba İşsizlik sigortasına hak kazanmak için 3 yıl içinde en az 600 gün işsizlik sigortası primi ödemek gerek bu şartı çalıştığım iş yerinde sağlamıyorsam önceki iş yerimdeki işsizlik primi ödemem 600 gün hesabında baz alınır mı? Kesintisiz mi olması gerekir yani önceki iş yerimden çıkıp hemen diğer iş yerine başlamak gerek arada kısa bir süre boşluk olması bu hakkı yitirmeme neden olur mu?

Cevap : İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak, Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak, Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak, Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.