Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.06.2019 14:10 (Üye) Soru : Soru: Sayın Yetkili 1-Muhtasar ve pirim hizmet beyan uzadı mı. uzatılmadı ise 2-Apartman yönetimleri sigortalı kapıcı için maliyeden şifre alacak mı. 3-vergi mükellefi olan sigortalı çalıştırmıyor ise muhtasarı yine 3 ayda bir vermeye devam edecek mi 4-site yönetiminde 5 kapıcı 5 güvenlikçi var. muhtasarı 3 ayda bir veriyordu aylık ssk bildirgesi verirken muhtasar ve hizmet beyanını aylık smmm olarak biz vermeye devam edecek miyiz. Saygılarımla 

Cevap : 1. Muhtasar APHB henüz uzatılmadı 2. 003 koduyla şifre alarak bildirimlerini yapacaklar 3. işçi çalıştırmayanlar istedikleri takdirde 3 er aylık dönemlerde vermeye devam edebileceklerdir. 4. İşçi çalıştırılması halinde aylık Muhtasar APHB verilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.