Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.07.2019 12:00 (Üye) Soru : Merhaba, Bir firmada bağımlı olarak çalışmaktayım. 3 Aylık Muhtasar Beyanname mükellefiyiz.1/7/2019 dan itibaren Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesine geçilmektedir. Buna göre firmamız Nisan-Mayıs-Haziran 2019 Beyannamesini bu ay eski sistemle vereceğimizi düşünüyorum. Haziran SGK Bildirgesini yine eski sistemle vereceğiz. Ancak yeni beyanname sistemine Temmuz beyannamelerinde geçeceğiz diye düşünmekteyim. Ancak 189 Vergi hattı ile görüştüğümüzde Temmuz-Ağustos-Eylül 2019 beyannamesini de yine 3 aylık vereceğimizi söylediler. Bu konuda tereddütlerimiz oluştu. Bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz. Teşekkürler. Mehtap Koçak

Cevap : SGK ve VD eski sisteme göre bildirge ve beyanname almaktadır. Uzama hakkında henüz yasal bir açıklama yapılmamıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.