Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.07.2019 13:50 (Üye) Soru : İyi günler, mart ayında işe başlayan personelimizi teşvikli olarak girişini yapmış olup aynı zamanda 3 aylık maaş desteğinden de faydalanma seçeneğini kullanmış bulunmaktayız. Burada personelimizin sigorta priminin karşılanması hususunda sıkıntı yok fakat 3 aylık maaş desteği uygulaması henüz prim borcumuza yansıltılmadı. Burada uygulamanın nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda bilginiz varmıdır,iyi çalışmalar.

Cevap : 02.2019 ile 30.04.2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için işverenlere 3 aylık süre ile aylık net asgari ücret düzeyinde (2.020,90 TL) destek sağlanmaktadır. Ücret desteği SGK tarafından işyerinin ilgili ayda veya sonraki aylarda oluşacak prim borçlarından mahsup edilmesi, işverene ödeme yapılmaması şeklinde uygulanacaktır. İlave istihdam ücret desteği uygulaması ile ücret desteği ile destekten yararlanan sigortalının 3 aylık destek süresinin akabinde 6 ay boyunca işyerinde istihdamda kalması hedeflenmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.