Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.07.2019 08:58 (Üye) Soru : Merhabalar, bir yazılım şirketi vergi mükellefiyeti olmayan şahıslara 6 ay boyunca yazılım programları yaptırıp bu yazılımları satın almak istemektedir. Şirketin yazılım almak istediği şahıslardan biri sigortalı olarak başka bir yerde çalışmakta diğeri ise herhangi bir yerde çalışmamakta.(ikisinin de vergi mükellefiyeti yok) Şirketin her iki şahıstan da yazılım programı alması durumunda yazılımlar için yapacağı ödemeleri hangi evraklarla belgelendirmelidir? Sözleşme yapmak gerekir mi? Gider pusulası düzenlenecekse G.V. oranı ne kadar? KDV2 ile gider pusulasının KDV tutarı beyan edilmeli mi?

Cevap : Bu konu mali bölümlere sorulması gereken bir soru olup TTK nın uygulama alını içerisinde yer almamaktadır.Lütfen ilgili alandan sorunuzu tekrar ediniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.