Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.07.2019 16:11 (Üye) Soru : Ssk ca yapılan denetim esnasında sigortasız bir yabancı işçi tespit edilmiştir. Bununla ilgili işe giriş bildirgesi ve aylık bildirge vermemekten dolayı asgari ücretin ikişer katı ceza geldi bunu ödedik. Birde o döneme ilişkin ayrı bir tebligat ile kurum aylık bildirge düzenlenip verilmesini yoksa kurumca resen düzenleneceğini bildirmekte Ben ek aylık bildirgeyi vereceğim bildirge düzeni nasıl olacak takıldım herhangi bir giriş çıkış tarihi yazacakmıyım yada yazarsam geriye dönük birde işe giriş ve çıkış bildirgesi vermemekten dolayı cezamı olur. Zaten işe giriş olmadığı için ceza geldi. Ek Bidirge nasıl düzenlenmeli.

Cevap : Tutanakta uygulanmış olan işlemler ve cezaları yazmaktadır. Eğer kaçak işçi tespiti varsa işe giriş varsa işten çıkış ve geriye doğru aphb düzenlenmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.