Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.08.2019 14:53 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, E-fatura kullanıcıları için E-arşiv kullanma başlangıç tarihi nedir? hangi tebliğe bakmalıyım. Teşekküre ederim.

Cevap : Değerli Meslektaşım merhaba; İlgili tebliğ taslağı henüz yürürlüğe girmemiştir. Taslağa göre; e-Arşiv Fatura Uygulamasına Geçiş Zorunluluğu s elektronik defter ve elektronik fatura uygulamalarına dahil olma zorunluluğu bulunan mükellefler, en geç 1/9/2019 tarihine kadar başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Arşiv Fatura uygulamasına geçmek ve bu tarihten itibaren düzenleyecekleri faturaları, Bu Tebliğin 14 üncü maddesinde belirtilen istisnai durumlar haricinde e-Fatura veya e-Arşiv Fatura olarak düzenlemeleri zorunludur ibaresi mevcuttur iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.