Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.07.2019 09:41 (Üye) Soru : Sayın Yetkili Ayrıntılı bir sorum olacaktır. Yardımcı olursanız sevinirim. Soru : İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü işten ayrılıyor. 1 sene önce aynı müdürümüz için genel kurul müzakere defterine şirketi" arabulucuk işlerinde gerektiğinde" iş vereni temsil etmeye yetkili diye karar alınmış. Ve devamında noterden vekaletname çıkartılmış. Şimdi yeni bir İK Müdürü işe başladı. Önceki müdürümüz bu ay sonu işten ayrılacak. Yani şu an kısa bir devir etme süreci yaşanıyor.Biz firma olarak yeni müdür için karar defterine arabulucuk ile ilgili iş vereni temsil etmeye yetkili olduğuna dair bir karar almak zorunda mıyız? Devamında karar alacak isek önceki müdürün yetkileri sonlandırıldığını da karar da ayrıca belirtmeli miyiz? Yine devamında arabuluculuk işlerinde iş vereni temsilen vekaletname verirken önceki müdürü de azletmemiz gerekecek diye düşünüyorum? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Yetkilerini sonlandırdığınız ve devir ettiğiniz İK müdürleri hakkında devreden ve devir alan şeklinde belirtilerek karar almanız gerekmektedir. Noter vekaletinin azledilmesi ve sonrasında yeni vekaletin düzenlenmesi gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.