Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.07.2019 09:57 (Üye) Soru : Selam, 1 merkez 1 şube olarak faaliyet gösteren şahıs mükellefimin hasılatları alt hesaplarda ayrı ayrı takip edilmekte ve ilgili beyannamelerde konsolide edilerek beyan edilmektedir. Ancak bir konuda lüzum hasıl olduğu üzere her iki tarafın satış hasılatlarının görüleceği bir rapora ihtiyacım vardır. İhtiyaç üzerinde Özel amaçlı hazırlanacak bu raporu Mali Müşavir olarak bizler hazırlayabiliyormuyuz ? Bir YMM'den mi destek almalıyım ? Nasıl bir yol izlemeliyim ? teşekkür ederim.

Cevap : Özel amaçlı Raporları SMMM ler de düzenler.Raporlama konusunda YMM den destek alarak yapmanıza gerek yok. Mevzuat ve diğer yayınları araştırarak sizlerde yapabilirsiniz. YMM KDV ve diğer vergilerin iadelerini, Zorunlu olan vergi istisna raporlarını ve mükellefin istemesi halinde Tam tasdik raporu düzenlerler (Tam tasdik raporu zorunlu bir rapor değildir.)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.