Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.07.2019 12:12 (Üye) Soru : selamlar, Mali tatil nedeni ile Türmob ile yapılan görüşmede sgk primleri yasal yükümlülüğü ve vergi bildirimleri ile ilgili bilgi aldık. sgk yükümlülüğünün 27.07.2019 cumartesiye denk geldiğinden 29.07.2019 tarihi dahil; vergi bildirimleri 26.07.2019 tarihi dahil bildirge ve beyannameler verildiğinde yerine getirilmiş kabul edilecektir . Şeklinde beyan ve yazı gönderdiler. Vergi beyannamelerimizi sıkıntısız gönderiyoruz. Fakat mükelleflerimizin bazılarının sgk bildirimlerini vermek istediğimizde hem programdan hemde xml olarak kabul edilmiyor. Türmobu telefonla aradığımızda kesinlikle sgk bildirimlerinin kesinlikle 29.07.2019 tarihi uzadığını tekrar sözlü olarak beyan ettiler. Şu an için çok zor durumdayız, bu konu ile ilgili odamızın bilgisi ve herhangi bir girimi olup olmadığı konusunda ACİL yardım bekliyoruz. saygılar, Halit KOÇYİĞİT SMMM

Cevap : İSMMMO olarak İSMMMO WEB sayfamızda mali tatile ilişkin duyurularımız mevcuttur. Mali Takvimde son haliyle değişikliklerin yapıldığı tarihler dikkate alınarak sisteme konulmuştur. SGK Mali tatil tarihlerinde 2 kere değişiklik yapmıştır. Sanırım TÜRMOB ile yapmış olduğunuz görüşmeler bu değişikliklerin olmasından önceydi. İSMMMO MALİ TAKVİM inceledikten sonra TÜRMOB ile tekrar iletişime geçiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.